مهم ترین نکات در طراحی دکوراسیون داخلی فست فود

Untitled-1.jpg

آیا تا به حال به این موضوع توجه کرده اید که برای افزایش فروش فست فود و رستوران ها علاوه بر کیفیت غذا و خدمات به چه نکاتی باید توجه کنید؟ آیا به این موضوع توجه داشته کنید که دکوراسیون محیط چه نقشی در پیشرفت کسب و کارتان دارد؟ در این مقاله قصد داریم به نکاتی اشاره نماییم که به کار گیری آنها باعث افزایش جذابیت فست فود و تاثیر بر میزان فروش و پیشرفت کسب و کار خواهد شد. پس از راه اندازی فست فود، فراهم نمودن طمینه هایی برای موفقیت آن تابع پارامتر های مختلفی می باشد، از جمله کیفیت غذا ،مدیریت درست، رضایت مشتریان،زیبایی و جذابیت دکوراسیون و محیط داخلی و… رعایت نکردن هر یک از این موارد موجب این می شود که کسب و کارتان در گذر زمان پیشرفت کافی را نداشته باشد و در نهایت به شکست، کاهش سود آوری اقتصادی و از دست دادن مشتریان منجر شو؛ بنابراین یکی از پارامتر های بسیار مهم در موفقیت و پیشرفت کسب و کاری همانند فست فود داشتن توجه ی کافی به محیط داخلی و دکوراسیون پیاده سازی شده در آن می باشد.

خاص و مدرن بودن یکی از نکات کلیدی در طراحی دکور های مختلف است و علاوه بر تاثیر گذاری مثبت بر روی کارمندان فست فود، بر ذهنیات، روحیات و دیدگاه مشتریان نیز اثر خواهد داشت و در صورتی که مورد توجه مشتری قرار بگیرد، تا حد زیادی باعث افزایش فروش و کسب درآمد بیشتر خواهد شد. برای ایجاد دکوراسیونی زیبا و حرفه ای نیاز است که عوامل مختلفی مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد. برای مثال ابتدا باید فضا و مساحتی که در اختیار است را برای گرفتن بهترین نتیجه به درستی ارزیابی نمود و سپس نوع دکوراسیون فست فود را انتخاب و پیاده سازی نمود. در ارزیابی اولیه باید به این نکته هم توجه داشت که طرح ارائه ی شده برای اجرا در محیط داخلی، تا چه اندازه جذابیت دارد و تا چه اندازه می تواند با سلیقه ی مشتریان هماهنگ باشد. پس از اینکه طرح اولیه دکوراسیون فست فود انتخاب شد، باید به این موضوع توجه داشته باشیم که مقدار نور در فضای داخلی به چه صورت است.

دکوراسیون فست فود

استفاده از رنگ های مناسب، زیبا و هیجان انگیز در طراحی دکوراسیون فست فود

موضوع بسیار مهم برای داشتن دکوراسیونی منحصر به فرد در این فضاها، استفاده از رنگ مناسب می باشد. در واقع رنگ معرفی کننده ی کسب و کار و سلیقه ی شما می باشد و اولین چیزی هست که مورد توجه مشتری قرار می گیرد و برای وی اهمیت زیادی دارد و البته رنگ ها بر روحیات مشتری بسیار اثر گذار است و می تواند یکی از کلیدی ترین پارامترهایی که باشد که باعث جذب مشتری به داخل فست فود شما خواهد شد البته توجه داشته باشید که به کار بردن رنگ مناسب همراه با نورپردازی خوب میزان جذابیت و چشم نوازی محیط را افزایش خواهد داد. برای انتخاب و به کار بردن رنگ در دکوراسیون فست فود، ابتدا باید از لحاظ روانشناسی نوع رنگ را بررسی کنیم؛ زیرا هر رنگی تاثیر مخلتفی بر روی افراد می گذارد، مخصوصا در محیط هایی همانند رستوران یا Fast food انتخاب رنگ مناسب باید با دقت بیشتری انجام شود، به عنوان مثال رنگ سفید یا رنگ آبی حس آرامش را به همراه دارد و می توانید از این رنگ در کنار رنگ های دیگر استفاده نمایید.

رنگ قرمز و نارنجی یا زرد بسیار انرژی بخش بوده و اشتها را نیز زیادمی نماید و در صورتی که این رنگ به درستی به کار برده شود، جذابیت دکوراسیون فست فود را دو چندان می کند. برای تبدیل محیط داخلی در این کسب و کار به محیطی گرم و صمیمی، پیشنهاد می شود که از رنگ های روشن استفاده کنید و همچنین نور پردازی مناسبی را نیز در محیط اعمال نمایید. با استفاده از نور مناسب می توانید محیط فست فود را بزرگ تر نشان بدهید و همچنین می توانید با ایجاد سایه جذابیت محیط را بیشتر کنید. میزان به کار گیری نورهای مختلف در این فضا وابستگی زیادی به تیره یا روشن بودن رنگ هایی دارد که در طراحی دکوراسیون فست فود از آن ها استفاده کرده اید.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *با ما در تماس باشید

همه روزه از ساعت ۹ تا ٢٣

جمعه ها ١٣ تا ۲٣

جهت پاسخگویی و مشاوره

09129247248


شماره آموزشگاه ملی تهران جهت ثبت نام دوره های فوق تخصصی فست فود:


۰۹۱۲۶۰۲۴۸۶۶


۰۲۱۶۶۶۹۷۵۷۱


مدیریت آموزشگاه آقای سعید حسینی


آدرس:

تهران – مهرآباد جنوبی – خیابان شمشیری – روبروی کوچه نوروزی – پلاک