طراحی تابلو تبلیغاتی رستوران

20.jpg

یکی از  مهم ترین دغدغه های مدیران و مالکان رستوران ها این است که چگونه می توان کاری کرد که این کسب و کار از محبوبیت و جذابیت بیشتری در نزد مشتریان برخوردار باشد و در نگاه اول رهگذاران را جذب نموده و به صورت تاثیر گذاری آنان را نیز به سپری نمودن وقت در آن رستوران و به صرف یک غذای خوشمزه دعوت نماید؟

همان طور که می دانید برای فراهم کردن ویژگی های پسندیده ای برای یک محیط خاص و دیزاین یک مجموعه همانند رستوران، باید پارامتر ها و نکات زیادی توسط مدیران و صاحبان آن کسب و کار مورد توجه ی کافی قرار گیرند. این پارامتر ها به یکدیگر وابسته هستند و رعایت نکردن یکی از آن ها بر روی پارامتر دیگر تاثیر منفی خواهد گذاشت؛ بنابراین تا جایی که مقدور است باید تمامی ویژگی ها و موارد لازم برای افزایش جذابیت رستوران رعایت شود. در این مقاله ی تخصصی، گروه راه اندازی رستوران مشاوران برتر به صورت مختصر و مفید به بررسی این مورد می پردازد که دیزاین و طراحی تابلوی تبلیغاتی رستوران چه تاثییری بر روی مخاطب می گذارد و چه نکاتی در خصوص این طراحی باید مورد توجه قرار گیرد؟

یک تابلوی تبلیغاتی خوب برای رستوران دارای چه ویژگی هایی است؟

اگر شما تاکنون تجربه ی دیزاین دکوراسیون داخلی یک محیط را داشته باشید، حتما می دانید که رنگ های به کار برده شده در دکوراسیون، محل نصب تابلو ها، استفاده از وسایل زینتی، کف پوش و دیوار پوش ها، نورپردازی و…چه تاثیر مهمی بر روی زیباتر شدن دیزاین آن فضا خواهد گذاشت  و طبیعتا همین موضوع نیز  در طراحی دکوراسیون محیط خارجی یک رستوران مطرح می شود، با این تفاوت که شما باید در محیط های خارجی و طراحی تابلوی تبلیغاتی به گونه ای رنگ ها و طرح ها را انتخاب و به کار ببرید که مخاطبان شما ترغیب شوند حتی یکبار هم که شده رستوران شما را امتحان کنند، توجه به این نکته نیز یکی از مواردی است که در کنار سایر نکات در نهایت باعث افزایش فروش و درآمد مجموعه خواهد شد. در ادامه برخی از ویژگی های مهمی که باید در هنگام طراحی تابلوی تبلیغاتی رستوران مورد توجه قرار گیرد، ذکر شده است.

تابلو رستوران و فست فود

توجه به محل نصب تابلو تبلیغاتی رستوران ها

اگر شما بهترین تابلوی تبلیغاتی را هم طراحی کرده و از به روزترین تکنیک ها و زیباترین رنگ ها در آن استفاده کرده باشید ولی در مکان و محلی مناسبی آن را قرار ندهید، در واقع پولتان را هدر داده اید و این کار هیچ بازدهی و سودی را به همراه نخواهد داشت؛ زیرا در معرض دید مخاطبان و رهگذران نخواهد بود. پیشنهاد گروه مشاوران برتر این است که قبل از انجام هر گونه طراحی و سفارش تابلو ابتدا این موضوع را بررسی نمایید که تابلیو مورد نظر را در کدام قسمت می خواهید نصب کنید و بررسی کنید که در محیط خارجی رستوران چه مقدار فضا در اختیار دارید و سپس بر اساس آن برای سایر مراحل اقدام کنید.

توجه به فونت و سایز نوشته ها در طراحی تابلوی تبلیغاتی رستوران

در معرض دید قرار داشتن یک تابلو مسئله ی بسیار مهمی است که حتما باید به ان توجه شود. جدای از محل نصب آن، خوانایی و چشمگیر بودن اطلاعاتی که بر روی تابلو نوشته شده است، بسیار اهمیت دارد. شما با توجه به زمینه ی کاری که دارید، می توانید از فونت های زیبا و سایز مناسب برای آن ها استفاده نمایید؛ برای مثال اگر شما صاحب یک رستوران سنتی هستید، انتخاب فونت های فارسی نستعلیق گزینه ی مناسبی است که در سایز مناسب با توجه به تعدد نوشته هایی که می خواهید در یک تابلوی تبلیغاتی قرار گیرند، می توانید از آن استفاده نمایید. البته تشخیص این مورد بستگی زیادی به تجربه و سلیقه ی شخص طراح خواهد داشت.

استفاده از تصاویر زیبا، اشکال جذاب و لوگوی خاص در طراحی تابلو تبلیغاتی رستوران

از خود بپرسید که استفاده از چه تصاویری و چه رنگ هایی، چه تاثیرات بزرگی بر روی دید مخاطبان رستوران شما خواهد گذاشت؟

کافیست فقط یکبار این موضوع را امتحان کنید و از تضاویر جذاب، لوگوی طراحی شده ی اختصاصی، طرح هایی با مفاهیم جالب برای بینندگان استفاده نمایید. البته توجه داشته باشید که در انتخاب تصویر مناسب برای طراحی تابلو تبلیغاتی رستوران باید دقت کافی را به کار ببرید به صورتی که تکراری نباشد، از کیفیت مناسب برخوردار بوده و رقبای شما از آن استفاده نکرده باشند.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *با ما در تماس باشید

همه روزه از ساعت ۹ تا ٢٣

جمعه ها ١٣ تا ۲٣

جهت پاسخگویی و مشاوره

09129247248


شماره آموزشگاه ملی تهران جهت ثبت نام دوره های فوق تخصصی فست فود:


۰۹۱۲۶۰۲۴۸۶۶


۰۲۱۶۶۶۹۷۵۷۱


مدیریت آموزشگاه آقای سعید حسینی


آدرس:

تهران – مهرآباد جنوبی – خیابان شمشیری – روبروی کوچه نوروزی – پلاک