انواع تخمین و برآورد راه اندازی رستوران و فست فود

unnamed-file.jpg

نوع تخمین  وبرآورد به نوع پروژه، بزرگی،کوچکی و نیز مقدار پیچیدگی آن بستگی دارد. کارفرمایان گرامی توجه داشته باشند دقیق بودن تخمین و برآورد هزینه ها با کیفیت پروژه ارتباط مستقیم دارد. در ادامه سه نوع برآورد معمول در شرکت های راه اندازی پروژه های فست فود ،رستوران و فودکورت ارائه می گردد.

انواع تخمین و برآورد راه اندازی رستوران و فست فود

الف) حدسی و یا تجزیه و تحلیل بر اساس درجه اهمیت که فاقد هر گونه داده های تفصیلی مهندسی است و از اطلاعات و پروژه های پیشین استفاده می کند. (با خطای ۴۵%)

ب) تقریبی که مانند تخمین نوع اول فاقد اطلاعات دقیق مهندسی است. این نوع تخمین از طریق قیاس بین پروژه های قبلی انجام شده و با توجه به ظرفیت و فنآوری بکار رفته در آن پروژه ها صورت می گیرد. (با خطای ۳۰%)

ج) براساس اطلاعات دقیق تر مهندسی و یا تخمین معین که از اطلاعات مهندسی شناخته شده به عنوان حداقل ها استفاده می کند. این حداقل ها شامل استعلام های قیمتی از طرفسازنده، تامین کننده و همچنین هزینه های صرف شده در طرح های مشابه تکمیل شده است (با خطای ۵ %)

به عنوان یک قاعده کلی هر چه ساختار شکست پروژه را به صورت جزیی تر تجزیه و تحلیل کنیم ریسک تخمین غلط کمتر و میزان کنترل بیشتر و نهایتاً تخمین دقیق تر خواهد بود. شرکت مشاوران برترپرشین بست فود مفتخر است با تخمین دقیق مهندسی و ارائه ی برآوردهای مالی به استناد شبیه سازی کامپیوتری قبل از اجرای پروژه ی ساخت و اجرای راه اندازی فست فود و فودکورت، کافی شاپ برآورد ریالی دقیق به کارفرمایان گرامی ارائه دهد همچنین جهت احتیاط به میزان  %۱۵ ذخیره ی احتیاطی برای منابع بیشتر از مقدار تخمین زده شده برای هزینه ها در نظر گرفته می شود. این مقدار برای جلوگیری از تاثیر عامل تورم و ضربه به پروژه های بزرگ توصیه می گردد. در  در ادامه به استناد تجربه ی شرکت، دلایل عمده در تخمین غلط مقادیر برای آگاهی کارفرمایان عزیز ارائه می گردد.

۱- خطاهای صورت گرفته در زمان تخمین اولیه.

۲- مواردی که در زمان تخمین اولیه از قلم افتاده اند.

۳- مواردی که از عدم انطباق واقعیت و برنامه اولیه شکل گرفته اند.

۴- ارزیابی اشتباه سطح میزان ذخیره احتیاطی در نظر گرفته شده جهت مقابله با تغییرات احتمالی.

۵- تغییرات طبیعی در سطح میانگین موجودی در نظر گرفته شده.

۶- تغییرات در طراحی و به درخواست کارفرما.

شعار ما تضمین کار ماست.

گروه مشاوران برتر پرشین بست فود مجری برتر راه اندازی رستوران ،فست فود و کافی شاپ و همچنین فودکورت در ایران میباشد مشاوره کامل در تمامی زمینه ها رایگان میباشد.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *با ما در تماس باشید

همه روزه از ساعت ۹ تا ٢٣

جمعه ها ١٣ تا ۲٣

جهت پاسخگویی و مشاوره

09129247248


شماره آموزشگاه ملی تهران جهت ثبت نام دوره های فوق تخصصی فست فود:


۰۹۱۲۶۰۲۴۸۶۶


۰۲۱۶۶۶۹۷۵۷۱


مدیریت آموزشگاه آقای سعید حسینی


آدرس:

تهران – مهرآباد جنوبی – خیابان شمشیری – روبروی کوچه نوروزی – پلاک