اصول سرویس دهی استاندارد در رستوران

restaurant-customers.jpg

گروه مشاوران برتر به طور کامل نسبت به این موضوع مطمئن است که شما سرمایه گزار محترم، به خوبی نسبت به این مسئله واقف هستید که تنها راه اندازی یک رستوران به صورت بی نقص با رعایت تمامی اصول رایج در این خصوص، تضمین کننده ی موفقیت آن کسب و کار نمی باشد و موارد مهمی وجود دارند که در نظر گرفتن آن ها پس از شروع به فعالیت بیزینس شما، می توانند به منظور رسیدن به نتیجه ای عالی و تامین رضایت مشتریان و در نهایت افزایش سود آوری اقتصادی، تاثیر گذار باشند. رعایت استاندارد ها و معیارهای موجود، برای موفقیت یک بیزینس حرفه ای نظیر رستوران داری کاملا ضروری می باشد اما ممکن است برای خیلی از افراد، چنین معیارهایی کاری تکراری و تقلیدی به نظر برسد ولی دقت داشته باشید که مخاطبان کسب و کار، در وهله ی اول به شیوه ی کاری شما نگاه می کنند؛ برای مثال مشتریان قطعا انتظار دارند زمانی که به مجموعه ی شما مراجعه می کنند، مورد استقبال قرار بگیرند تا اینکه با آن ها برخورد سردی شود؛ بنابراین یک سری از رفتار ها و شیوه های کاری در خصوص مدیریت رستوران به یک استاندارد و معیار تبدیل شده است و از این جهت حتما باید رعایت شوند. علاوه بر این می توانید از تکنیک های جدید و منحصر به فرد خودتان نیز، برای جلب رضایت مشتری استفاده نمایید. در این مقاله مشاوران برتر، اصول و استاندارد هایی را که در زمان سرویس دهی در رستوران ها باید رعایت شوند، بیان نموده است.

منظور از سرویس دهی در رستوران چیست؟

به طور کلی منظور از سرویس دهی، تنها به امور مرتبط با پخت و سرو غذا ها مرتبط نیست بلکه به نحوه ی عمکرد و رفتار پرسنل با مشتریان نیز اشاره می کند.  زمانی که شخصی به رستوران شما مراجعه می کند، ابتدا پرسنلی جهت خوشامد گویی و راهنمایی کردن و سپس پرسنل دیگری برای سفارش گیری به او مراجعه خواهند کرد که هر یک از این پرسنل باید رفتار و نحوه ی سرویس دهی مناسب خودشان را داشته باشند. اگر شما به عنوان مدیریت و صاحب این بیزینس، به دنبال فراهم نمودن رضایت مشتریانتان هستید، باید به مجموعه ای از موارد مختلف توجه داشته باشید که در نهایت به عنوان نحوه ی سرویس دهی در نظر گرفته خواهند شد. ضروری است که به رفتار، گفتار و عملکرد تمامی پرسنل و کارکنان مجموعه ی خود که در تعامل و گفتگو با مشتریان و مخاطبان هتسند، دقت و توجه بیشتری داشته باشید و نکات لازم را برای بهتر شدن نحوه سرویس دهی استاندارد و حرفه ای به مشتریان به آن ها توضیح بدهید. به بیانی ساده تر منظور از این کلمه، نوعی احترام و ارزش کافی قائل شدن برای مشتریان می باشد.

بخش های مختلف سرویس دهی به مشتریان رستوران

مهم ترین قسمتی که در این پروسه مورد توجه ی مشتری قرار می گیرد، غذا و دیزاین میز غذا می باشد که در ادامه به توضیح استاندارد ها و معیار های لازم برای این قسمت خواهیم پرداخت:

  • غذایی که در رستوران شما طبخ می شود، باید در ظرفی مناسب و کاملا تمیز سرو گردد و همچنین میزان غذا و محتویات آن به اندازه کافی باشد.
  • برای دیزاین قسمت میز غذا، باید تمامی وسایلی که مورد نیاز مخاطب می باشد روی آن قرار بگیرد. همچنین استفاده از وسایل تزیینی مانند گل طبیعی و یا شمع می تواند به زیبای میز غذا بیفزاید و لحظات آرامش بخشی را برای مشتریانتان ایجاد کند.

توجه داشته باشید که همانطور که گفتیم بخش مهمی از سرویس دهی رستوران، نحوه ی برخورد با بعضی از درخواست های مشتریان می باشد که باید به گونه ای کاملا حرفه ای و منطقی صورت گیرد؛ برای مثال ممکن است فردی پس از سفارش غذا یا حتی پس از میل کردن آن به هر دلیل از طعم و کیفیت غذا رضایت کافی نداشته باشد و این موضوع باعث نارضایتی او شود، در این هنگام اگر شما پرسنلی آموزش دیده و حرفه ای داشته باشید، قطعا با نحوه ی رفتار درست خواهند توانست رضایت مشتری را تا حدی جلب کنند و مشکل ایجاد شده را به بهترین صورت برطرف سازند. در نتیجه سرویس دهی استاندارد و اصولی به مشتریان یک رستوران نیازمند این است که برای پرسنل خود وقت بگذارید و موارد لازم را به آن ها آموزش دهید.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *با ما در تماس باشید

همه روزه از ساعت ۹ تا ٢٣

جمعه ها ١٣ تا ۲٣

جهت پاسخگویی و مشاوره

09129247248


شماره آموزشگاه ملی تهران جهت ثبت نام دوره های فوق تخصصی فست فود:


۰۹۱۲۶۰۲۴۸۶۶


۰۲۱۶۶۶۹۷۵۷۱


مدیریت آموزشگاه آقای سعید حسینی


آدرس:

تهران – مهرآباد جنوبی – خیابان شمشیری – روبروی کوچه نوروزی – پلاک